Профил на компанијата

    RMC индустриска корпорација е професионална производител големи на сите видови челични тркала и алуминиумски тркала, интегрирање на развој и производство заедно. Нашите главни производи вклучуваат челик не beadlock тркала, челични beadlock тркала и не beadlock алуминиумски тркала и beadlock алуминиумски тркала и гуми, исто така, може да обезбеди многу делови и прибор за различни возила.

    Нашата компанија е основана во 2008 година, пред компанијата основана ние веќе многу години од историјата на тркала и гуми индустрија. Се наоѓа во Ningbo Сити во близина на Шангај, имаме удобен водата, земјиштето и воздушниот транспорт.

    Нашите вработени на компанијата сите многу млад и преку напори на нашите целиот персонал, RMC луѓе постојано се обиде да го подобри квалитетот на производот, и постојано се обиде да се подобри управувањето со принципот на нашата компанија и технолошки идеја. Нашите годишното производство способност е 2 милиони тркала.

    Во моментов, RMC веќе се извезуваат во Америка, Франција, Австралија, Италија и 20 други земји и региони, како и, RMC им обезбедиме на нашите модифицирани идеи за нашите клиенти во Кина. Нашата компанија секогаш се фокусирани на истражување, развој и иновации, како и развиени многу нови двојно beadlock тркала кои веќе собраа на нашите клиенти возило Nissan Y60, тундра, Jeep, Raptor, Jimny, Прадо и така натаму, и може да се најдат на овој автомобил на нашите Галерија. И нашите производи дизајниран од страна на нашите сопствени дизајн тимови, ние сме постојано се направи многу повеќе дизајн за да се исполнат клиенти бара.

    RMC ќе започне втората фаза на нашата стратегија за развој. Нашата компанија се однесува "разумни цени, ефикасно производство време и добар по продажба на услуги", како наш принцип. Се надеваме дека ќе соработува со повеќе клиенти за заеднички развој и бенефиции. Ние го поздравуваме потенцијалните купувачи да контактирате со нас.


WhatsApp Online Chat !